سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران متولی بومی سازی مواد شیمیایی در صنعت نفت است . در واقع نظارت کردن بر اجرای سند راهبردی پژوهش و فناوری و تولید پر مصرف ترین مواد شیمیایی بر عهده این سازمان قرار داده شده است . این ماموریت به منظور بومی سازی مواد شیمیایی تولیدی در حوزه صنعت نفت با چشم انداز صادرات و بهره برداری از مزایای رقابتی و اقتصادی آن ، البته با کمک گرفتن از دانش های بومی و تولید محصولات دانش بنیان توسط سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران مدیریت خواهد شد .

لازم به ذکر است که کارگروهی برای مشخص نمودن وظایف و اجرایی شدن قراردادهای منعقد شده در زمینه بومی سازی و ساخت مواد شیمیایی تشکیل شده است . این کارگروه پل ارتباطی بین دانشگاه و مراکز تولیدی و فناوری برای جلوگیری از موازی کاری و بررسی اظهار نظر علمی و فنی می باشد . هم چنین دبیرخانه ای جهت اجرایی شدن این سند و نظارت خوب بر امور مربوط نحوه کارکرد کارگروه ها ایجاد گردید.

در صنعت پالایش گاز در صورت بومی سازی مواد شیمیایی صنعتی که جزو اقلام استراتژیک کشور باشند می توان از خروج 19 میلیون دلار ارز از کشور جلوگیری نمود .

در این بخش لازم است که بدانید در حوزه پالایش گاز با توجه به تحریم های ظالمانه و فشارهایی که بر این بخش وارد شد ، طی دهه های گذشته از تولید کنندگان داخلی حمایت گردید د ریسک پذیرش کالاهای تولید شده داخلی در بخش های مهم و حساس این حوزه افزایش یافته و قدم های مثبتی در این زمینه برداشته شد که خوشبختانه بازخورد خوبی هم به همراه داشته است.

خدمات بومی سازی مواد شیمیایی صنعتی وارداتی صنایع نفت گاز و پتروشیمی با بهره گیری از بهترین تجهیزات آزمایشگاهی با استانداردهای روز جهان توسط شرکت پترو اکسیر انجام میشود. جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس حاصل فرمایید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button